Procesy upadłościowe przedsiębiorstw w Polsce
Procesy upadłościowe przedsiębiorstw w Polsce

O raporcie

Projekt prowadzony w latach 2009–2015.

Procesy upadłościowe przedsiębiorstw w Polsce to wspólny projekt Związku Przedsiębiorstw Finansowych i Centrum Finansowego Banku BPS SA, którego autorem jest dr Paweł Antonowicz. Raport zawiera wyniki badań dotyczących procesów upadłościowych w Polsce w bieżącym okresie wraz z ich odniesieniem do wyników analogicznego badania prowadzonego w latach poprzednich. Badania dotyczyły skali oraz intensywności upadłości przedsiębiorstw w Polsce.

Pierwsza część raportu odnosi się do skali procesów upadłościowych w ujęciu globalnym. Natomiast dalsza część badań analizuje sytuację w poszczególnych województwach, tworząc tym samym ich ranking pod względem poziomu koncentracji procesów upadłościowych. Co więcej, badania regionalne zawierają analizę procesów upadłościowych w podziale na strukturę organizacyjno-prawną podmiotów, jak również strukturę własnościową. Dodatkowo raport zawiera analizę podmiotów postawionych w stan upadłości w podziale na branżę przedsiębiorstwa.

Od roku 2011, raport został wzbogacony o statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości RP, obejmujące analizę liczby składanych wniosków upadłościowych w poszczególnych okręgach sądów rejonowych w Polsce.

Aktualne wydanie

Aktualny raport: I połowa 2015 (projekt wstrzymany)

Wszystkich zainteresowanych pełnym raportem prosimy o kontakt pod adresem mailowym badania@zpf.pl lub przez formularz kontaktowy.