QuickSign dołącza do EUROFINAS. Rośnie rola europejskiej reprezentacji rynku kredytowego

QuickSign dołącza do EUROFINAS. Rośnie rola europejskiej reprezentacji rynku kredytowego

Lider europejskiego rynku w zakresie zarządzania umowami kredytowymi on-line w segmencie B2C, firma QuickSign, dołączyła do EUROFINAS w charakterze Członka Stowarzyszonego. EUROFINAS jest europejską reprezentacją rynku kredytowego, a wśród 17 narodowych przedstawicielstw samorządu finansowego, należących do tej organizacji, znajduje się także Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

ELEKTRONICZNY PODPIS DLA RYNKU KREDYTOWEGO

Założona w 2006 roku i działająca w piętnastu krajach Europy, QuickSign jest podmiotem, oferującym rozwiązania w zakresie digitalizacji umów kredytowych z użyciem elektronicznego podpisu. Największe przedsiębiorstwa, funkcjonujące w obszarze kredytu konsumenckiego i leasingu, zarządzania majątkiem i bankowości internetowej, wykorzystują platformę QuickSign SaaS do zawierania milionów kontraktów. Firma dostarcza także najbardziej zaawansowane technologicznie platformy subskrypcyjne dla cyfrowego zarządzania umowami, przeznaczone dla punków sprzedażowych i służące sprzedaży zdalnej.

Benoit Lassara (QuickSign): – Status Członka Stowarzyszonego w EUROFINAS pozwoli nam dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem w obszarze zarządzania umowami w formie cyfrowej z najistotniejszymi społecznościami, tworzącymi rynek kredytu konsumenckiego na poziomie europejskim. Umożliwiamy pełną digitalizację kontraktu i wierzę, że będzie to jedno z kluczowych wyzwań dla czołowych instytucji w tym sektorze.

Przystąpienie QuickSign do EUROFINAS jest zgodne z naszym Planem Działania, przewidującym rozwijanie specjalnego partnerstwa z podmiotami, dostarczającymi wartościowych usług wspierających z punktu widzenia naszej głównej specjalizacji. Dlatego jestem przekonany, że nowe partnerstwo przyniesie wartość dodaną, korzystną zarówno dla samego EUROFINAS, jak i poszczególnych Członków naszej organizacji – mówi Valentino Ghelli, Przewodniczący EUROFINAS.

EUROFINAS ATRAKCYJNY NIE TYLKO DLA KREDYTODAWCÓW

Francuskie przedsiębiorstwo dołączyło do grona dziewięciu pozostałych Członków Stowarzyszonych, wśród których znajdują się PwC, Experian, AXA MPS, BNP Paribas Cardif, CPB, Crif, Fico, Metlife oraz Genworth Financial. Taki status mogą uzyskać podmioty, które zaspokajają potrzeby firm z sektora consumer finance, dostarczają im produktów i usług, usprawniających ich praktykę biznesową.

Akces kolejnego znaczącego podmiotu na rynku europejskim, jakim jest niewątpliwie QuickSign, dowodzi, że rola EUROFINAS jako reprezentacji europejskiego przemysłu kredytowego, a pośrednio także lokalnych samorządów takich jak Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych, w legislacyjnej i badawczej działalności na rzecz sektora, jest doceniana, a zaangażowanie oczekiwane. Co więcej, Członkowie Stowarzyszeni docierając ze swoją ofertą również do Członków narodowych organizacji samorządowych wspierają w bardzo pożytecznym sensie standaryzację i jakość usług, pozytywnie wpływają na upowszechnianie się nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, wspierających efektywność działalności operacyjnej – zauważa Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF.