Razem przeciwko przemocy – prośba o wsparcie w związku z bestialskim zabójstwem w Kancelarii Komorniczej w Łukowie

Razem przeciwko przemocy – prośba o wsparcie w związku z bestialskim zabójstwem w Kancelarii Komorniczej w Łukowie

Szanowni Państwo,

Dokładnie tydzień temu stała się ogromna tragedia w Kancelarii Komorniczej w Łukowie, wobec której nie mogliśmy i nie możemy przejść obojętnie. Brutalne zabójstwo Pani Komornik, podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych, to niewyobrażalne zdarzenie, które trudno nawet opisać, bo żadne słowa nie oddadzą ogromu cierpienia Najbliższych.

Jak zapewne wiecie, w imieniu całej społeczności ZPF złożyłem kondolencje całemu środowisku komorniczemu, choć bardzo trudno było coś sensownego napisać, zwłaszcza jeśli wyobrazimy sobie ten bestialski, bezsensowny i tchórzliwy czyn.

Jako ZPF wielokrotnie podkreślaliśmy, że „łączy nas dochodzenie należności”, ale to co nas w ZPF również charakteryzuje, to solidarność i chęć pomocy, co już wiele razy udowadnialiśmy przy okazji różnych zdarzeń.

Chciałbym poprosić i zaapelować o kolejny akt wsparcia – dla niepełnosprawnego Syna Pani Komornik, który tego wsparcia teraz najbardziej potrzebuje i potrzebować będzie. Krajowa Rada Komornicza uruchomiła dwa specjalne rachunki bankowe, na które możemy przekazywać pieniądze na pomoc dla Olka:

Rachunek bieżący w PLN: 90 1050 1764 1000 0090 8186 5256

Rachunek bieżący w EUR: 85 1050 1764 1000 0090 8186 5249

Jak przekazała KRK, wszystkie wpłacone środki zostaną przeznaczone na pomoc dla Syna Pani Komornik.

Wiem, że i tym razem pokażemy solidarność i staniemy ramię w ramię ze środowiskiem Komorników Sądowych (i nie tylko) przeciwko przemocy. Życia to nie zwróci, ale niech przynajmniej te środki stanowią wsparcie dla tych, których Pani Komornik wesprzeć już nie może.


Dziękuję za wszelką pomoc.

Z poważaniem,
Marcin Czugan
Prezes Zarządu