Sektor instytucji pożyczkowych w Polsce
Sektor instytucji pożyczkowych w Polsce

O raporcie

Raport Sektor instytucji pożyczkowych w Polsce zawiera syntetyczne wyniki projektu badawczego prowadzonego przez Biuro ZPF wśród firm udzielających pozabankowych pożyczek konsumenckich.

O szczególnym znaczeniu raportu decyduje brak podobnych opracowań na rynku, które pokazywałyby wielkość rynku bądź dawałyby podstawy do jej szacowania. W raporcie prezentowane są m.in. takie dane jak: wartość i liczba udzielonych pożyczek, wartość portfela pożyczek, liczba obsługiwanych klientów, liczba placówek, udział odmów udzielenia pożyczki w liczbie wniosków czy wyniki finansowe. Ponadto w opracowaniu prezentujemy rozbudowany profil klienta instytucji pożyczkowych oraz analizę jego lojalności. Poza danymi zbieranymi cyklicznie od instytucji pożyczkowych raport od 2021 roku wzbogacony jest danymi statystycznymi BIK.

Opracowanie publikowane jest dwa razy w roku.

Aktualne wydanie

Aktualny raport: I połowa 2023 roku

Wszystkich zainteresowanych raportem prosimy o kontakt pod adresem mailowym badania@zpf.pl lub przez formularz kontaktowy.

Najnowsze wyniki badania

I połowa 2023

Wartość udzielonych pożyczek przez Członków ZPF w I połowie 2023 roku: 2,62 mld PLN
(dane 11 firm)

Bieżący raport o sektorze instytucji pożyczkowych obejmuje syntetyczne dane przekazane przez 11 instytucji pożyczkowych udzielających pożyczek na cele konsumpcyjne. W I połowie 2023 roku pożyczkodawcy biorący udział w badaniu udzielili 0,97 mln pożyczek na cele konsumpcyjne o łącznej wartości 2,62 mld PLN. Jest to o 16,5% ilościowo i o 19,6% wartościowo więcej niż w I połowie 2022 roku.