Sławomir Grzelczak nowym Członkiem Rady Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Sławomir Grzelczak nowym Członkiem Rady Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Rada Związku Przedsiębiorstw Finansowych dokonała uzupełnienia składu i powołała Sławomira Grzelczaka na Członka Rady ZPF.

Rada ZPF ustala kierunki rozwoju Związku i sprawuje kontrolę nad realizacją działań organizacji. Członkowie Rady Związku realizują – wraz z Zarządem – misję budowy przez ZPF kapitału społecznego na rynku finansowym, a także wspierają Zarząd w wykonywaniu celów statutowych, w tym między innymi w zakresie podejmowania decyzji o przyjęciu nowych podmiotów do Organizacji. Obecnie wśród nich są reprezentanci ponad 100 podmiotów rynku finansowego, m.in. z branży pożyczkowej, zarządzania wierzytelnościami, ubezpieczeniowej, pośrednictwa finansowego, a także banków i biur informacji gospodarczej.

ZPF jest bardzo ważnym głosem sektora finansowego w Polsce. Fakt, że reprezentuje różne branże świata finansów sprawia, że jego opinie są wielostronne i wielowymiarowe. W dzisiejszych czasach współdziałanie to kluczowa wartość, nawet pomimo pewnych różnic poglądów, które w takiej organizacji jak ZPF są niejako „wpisane” w funkcjonowanie. Z tych właśnie względów zdecydowałem się na wstąpienie do Rady ZPF i bardzo dziękuję Radzie za przyjęcie. Cieszę, że będę mógł wspomóc Radę i Zarząd ZPF – powiedział Sławomir Grzelczak.

Sławomir Grzelczak od kwietnia 2013 r.  zasiada w zarządzie Biura Informacji Kredytowej S.A, od lipca 2013 r. w randze wiceprezesa odpowiedzialnego za Pion Biznesu Korporacyjnego. Od czerwca 2014 r. pełni również funkcję prezesa zarządu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Do BIK przeszedł z Coface Central Europe Holding, lidera w obszarze ubezpieczeń należności. W Grupie Coface, od 2012 r. do kwietnia 2013 r. odpowiadał za 12 rynków Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie rozwoju nowych produktów i koordynacji działań w obszarze informacji gospodarczej. Jednocześnie od lutego 2013 r. sprawował funkcję dyrektora zarządzającego Coface Słowenia. Wcześniej związany był  z międzynarodową wywiadownią gospodarczą Dun&Bradstreet, gdzie zaczynał jako dyrektor operacyjny (2002-2004), by w latach 2004-2009 objąć stanowisko prezesa zarządu polskiego oddziału Dun&Bradstreet. W okresie 2009-2012 kierował Grupą Bisnode, będącą partnerem strategicznym wywiadowni gospodarczej D&B Corporation. Swoje doświadczenie w doskonaleniu procesów biznesowych rozwijał zarządzając czterema należącymi do Grupy Bisnode spółkami.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek: Finanse i Bankowość (2002) oraz Studiów Podyplomowych SGH: Blockchain, Inteligentne Kontrakty oraz Waluty Cyfrowe (2019).