Spółka z Grupy Alibaba pierwszą spółką z Indonezji na platformie Mintos

Mintos, globalna platforma do inwestowania w pożyczki, kontynuuje dynamiczny rozwój w Azji Południowo-Wschodniej i rozpoczyna działalność w Indonezji. Pierwszą spółką dołączoną do platformy, prowadzącą działalność w tym kraju jest Akulaku, której największym udziałowcem jest firma z Grupy Alibaba.

Mintos od początku swojej działalności dynamicznie rozwija się dołączając do platformy nowe firmy z sektora pozabankowego oraz systematycznie powiększając liczbę inwestorów indywidualnych. Liczba inwestorów przekroczyła na początku tego roku 100 000 i obecnie wynosi już blisko 116 000.

Łączna kwota zainwestowanych poprzez Mintos środków wynosi blisko 1,8 mld euro i stale dynamicznie rośnie. Od początku działalności Mintos, inwestorzy zarobili już na rynku blisko 36 milionów euro inwestując w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym z całego świata.

W połowie 2017 roku Mintos otworzył w Polsce swoje pierwsze zagraniczne biuro. Do końca 2018 roku zgromadził na swojej platformie blisko 6 300 polskich inwestorów indywidualnych. Polska jest jednym z najdynamiczniej rosnących krajów na platformie.

Akulaku została założona w 2016 r. i jest wiodącą platformą z Azji Południowo-Wschodniej, oferującą finansowanie pożyczek konsumenckich. Oprócz działalności prowadzonej w Indonezji, firma oferuje swoje usługi również w Malezji, Wietnamie i na Filipinach. Na dzień 31 grudnia 2018 roku, wartość netto portfela pożyczkowego spółki wyniosła ponad 85 mln USD. Do końca 2018 roku Spółka pozyskała ponad 15 mln zarejestrowanych użytkowników, ponad 2,4 mln pożyczkobiorców, a jej aplikację ściągnięto 23 miliony razy. Ponadto, od momentu rozpoczęcia swojej działalności, firma udzieliła 32 mln pożyczek o wartości 630 mln USD. Akulaku posiada wsparcie ze strony bardzo znanych międzynarodowych inwestorów, takich jak IDG Ventures, Sequoia Capital, a także Ant Financial (która wchodzi w skład grupy Alibaba).

„Azja Południowo-Wschodnia to olbrzymi i bardzo perspektywiczny rynek. Dlatego, zgodnie z naszymi deklaracjami wciąż pracujemy nad umocnieniem naszej działalności w tym regionie. Dołączamy obecnie spółkę Akulaku, wiodącą platformę pożyczkową w Indonezji oraz spółkę, której jednym z udziałowców jest firma Ant Financial, będąca częścią chińskiej Grupy Alibaba. Jestem przekonany, że będzie to ciekawa oferta inwestycyjna dla inwestorów na Mintos” – powiedział Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

„Europejski rynek inwestycyjny jest olbrzymi i bardzo innowacyjny. Mintos, będąc największym rynkiem do inwestycji w pożyczki w Unii Europejskiej, dzięki wysokiemu profesjonalizmowi w obszarze finansów i wykorzystywaniu zaawansowanych technologii, zapewnia dobrą obsługę dla swojej bazy klientów. Dlatego też, firma Akulaku, jako internetowa platforma, oferująca finansowanie pożyczek konsumenckich, która koncentruje się na rynku Azji Południowo-Wschodniej, docenia profesjonalizm funkcjonowania rynku Mintos i możliwości jakie on nam oferuje. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu samemu innowacyjnemu DNA w obszarze FinTech, współpraca pomiędzy Mintos a Akulaku będzie przebiegać bez żadnych problemów. Firma Akulaku wierzy, że jest to znakomita okazja, aby za pośrednictwem rynku Mintos nawiązać długofalową współpracę z inwestorami z całego świata” – powiedział Li Wenbo, współzałożyciel Akulaku.