Squire Patton Boggs wzmacnia szeregi Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych

Squire Patton Boggs wzmacnia szeregi Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych

Squire Patton Boggs, kancelaria prawna specjalizująca się w prawie finansowym i bankowym, dołączyła właśnie do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Kancelaria posiadająca doświadczenie w obsłudze prawnej sektora consumer finance przyczyni się do wzmocnienia ekspertyzy organizacji w tym sektorze rynku usług finansowych.

Squire Patton Boggs jest globalną kancelarią prawną posiadającą 45 biur w 21 krajach i zatrudniającą ponad 1.500 prawników. Świadczy usługi prawne w pełnym zakresie, a jedną z jej kluczowych specjalizacji jest prawo finansowe i bankowe. Kancelaria jest głównym doradcą prawnym wielu ważnych, międzynarodowych instytucji finansowych, świadczy także usługi prawne dla wielu krajowych i zagranicznych podmiotów, w tym instytucji pożyczkowych i płatniczych, spółek z sektora FinTech oraz banków.

– Świadcząc usługi prawne dla podmiotów rynku finansowego, w tym sektora consumer finance, zależy nam na tworzeniu jak najlepszych warunków dla zrównoważonego i etycznego rozwoju tego sektora w Polsce. – powiedział Piotr Święcicki, Partner zarządzający kancelarii Squire Patton Boggs. – Dlatego z dużym entuzjazmem zaangażujemy się w działania KPF ukierunkowane na zwiększenie zaufania społecznego dla przedsiębiorstw finansowych, zwłaszcza poprzez udział w pracach nad rozwiązaniami legislacyjnymi gwarantującymi przejrzystość i bezpieczeństwo transakcji w sektorze finansowym, oraz edukację finansową konsumentów.

Specjalnością Squire Patton Boggs są usługi prawne w zakresie obsługi sektora consumer finance, doradztwa regulacyjnego (w tym w zakresie sankcji międzynarodowych w sektorze finansowym) oraz finansowania (dla banków i kredytobiorców). Praktyka bankowo-finansowa kancelarii jest od lat rekomendowana przez międzynarodowe rankingi prawnicze, takie jak Legal 500 i Chambers Global.

Ogromnie cieszy fakt, iż tak wiele firm dostrzega ważność budowy kapitału społecznego w rynku finansowym w Polsce. – mówi Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF. – Squire Patton Boggs, nowa instytucja członkowska i jednocześnie uznana firma doradztwa prawnego, nie tylko wzmocni charakter ekspercki KPF, ale też z pewnością przyczyni się do dalszego propagowania wspólnych wartości i norm etycznych dla całego rynku finansowego, wyrażanych w Zasadach Dobrych Praktyk.