W gronie Członków ZPF witamy Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A. jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także kartę Provi Smart.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje Raport Zrównoważonego Rozwoju. W 2022 roku firma zaprezentowała piąty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania w latach 2020-2021. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018, 2019 Provident otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 i 2023 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma jedenastokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2024).

– Od początku działalności wspieramy profesjonalizację rynku pożyczkowego i dbamy o jego reputację. Członkostwo i praca w ramach ZPF ma dla zarówno praktyczny jak i prestiżowy wymiar. Chcemy aktywnie wpływać na kształt rynku i dbać o jego rozwój poprzez utrzymanie długoterminowych relacji z klientami i przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu. – tak o dołączeniu do Związku mówi Hubert Kifner, Head of External Affairs w Provident Polska.

Gratulujemy i serdecznie witamy w gronie Członków Związku!