Webcast EY: Osobista odpowiedzialność, czyli kto i kiedy odpowiada za błędy w zobowiązaniach podatkowych firmy

13/07/2014

Firma doradcza EY zaprasza na webcast: Osobista odpowiedzialność, czyli kto i kiedy odpowiada za błędy w zobowiązaniach podatkowych firmy. Webcast odbędzie się dnia 10 września 2014 (środa) o godz. 10.00-11.00.

EY zaprasza do udziału w kolejnej emisji warsztatu on-line, podczas którego zostana omówione najważniejsze, praktyczne kwestie związane z osobistą odpowiedzialnością (finansową, karną i karną skarbową) za zobowiązania podatkowe spółki oraz za powiązane z tym obowiązki sprawozdawcze.

Podczas webcastu eksperci Działu Doradztwa Podatkowego EY wskażą przede wszystkim:

· źródła i rodzaje osobistej odpowiedzialności finansowej, karnej i karnej skarbowej, na którą narażone są osoby zaangażowane w prowadzenie spraw finansowych (podatkowych),

· przesłanki nałożenia osobistej odpowiedzialności finansowej, karnej i karnej skarbowej,

· kto może być pociągnięty do osobistej odpowiedzialności,

· z jakimi sankcjami należy się liczyć w praktyce,

· jakie są możliwości uwolnienia się od takiej odpowiedzialności bądź realnego ograniczenia ryzyka pociągnięcia do niej,

· podejście organów ścigania.

Spotkanie adresowane jest do członków zarządów, dyrektorów finansowych, menadżerów, a także innych osób zaangażowanych w prowadzenie spraw finansowych (podatkowych) spółek.

Prowadzący

Eksperci Działu Doradztwa Podatkowego EY:

• Tomasz Rolewicz – menadżer w zespole postępowań podatkowych i sądowych; III miejsce wśród najlepszych doradców podatkowych w kategorii spory przed sądami – Ranking DGP (2013)

• Aleksandra Banasikowska – adwokat, zespół postępowań podatkowych i sądowych

Więcej informacji oraz rejestracja