„Z Fines dookoła Świata” – Konferencja i 9 Wielki Bal Fines 2018

27 stycznia 2018 r. w Hotelu Narvil w Serocku, odbyła się coroczna Konferencja sieci Fines oraz 9. Wielki Bal „Z Fines dookoła Świata”. W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 250 osób. Wśród nich – najlepsi Agenci kredytowi, przedstawiciele banków i firm pożyczkowych.

Konferencję rozpoczął Piotr Przedlacki – Prezes Zarządu Fines S.A., który przedstawił fakty, liczby oraz podsumował wszystkie wydarzenia dotyczące firmy, jakie miały miejsce w 2017 roku. Wręczył również nagrody oraz wyróżnienia dla najlepszych partnerów biznesowych.

Następnie Krzysztof Opaliński – Przewodniczący Rady Nadzorczej Fines S.A., omówił główne trendy na rynku consumer finance. W swojej wypowiedzi zwrócił uwagę, że sektor bankowy podlega procesowi konsolidacji i koncentracji, zaś sektor pozabankowy – polaryzacji. Podkreślił, że zmieniają się też systemy dystrybucji. Dzięki rozwojowi digitalizacji przyszłością będą systemy mobilne, co nie oznacza jednak końca osobistego kontaktu w oddziałach banków.

Na każdej Konferencji Fines nigdy nie brakuje ciekawych prelegentów. Tak też było i tym razem. Jednym z zaproszonych gości był Sławomir Grzelczak – Wiceprezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej S.A., który przedstawił sytuację na rynku kredytów i pożyczek w 2017 roku. W Jego prezentacji znalazło się wiele cennych informacji, m. in.: na temat liczby i struktury wiekowej klientów consumer finance, lojalności klientów oraz ich zróżnicowania w zależności od wielkości miejscowości. Kolejną prezentację poprowadził zaś Szymon Dejk – Radca Prawny z Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. To wystąpienie dotyczyło zasad reklamowania oferty kredytowej zgodnie z nową Ustawą o kredycie konsumenckim oraz zmian w zakresie prawa ochrony danych osobowych RODO.

Na zakończenie Konferencji wystąpił gość specjalny – Marcin Prokop. W swojej prezentacji o ”6 drogowskazach do sukcesu” nawiązał m. in. do potrzeby zdobywania nowej wiedzy, aby nadążać za zmianami, konieczności poszukiwania nowych kreatywnych sposobów na osiąganie celów, czy dostrzeganiu szans tam, gdzie inni widzą zagrożenie. Marcin Prokop przypomniał uczestnikom Konferencji, jak ważne jest zaufanie do zespołu i skupianie się na radości z gry, a nie na samym wyniku.

W 2017 roku byliśmy wspólnie z Agentami na wielu wycieczkach zagranicznych, stąd motyw przewodni: „Z Fines dookoła Świata”. Uczestnicy Balu przebrani byli w stroje narodowe z ulubionego kraju, a całość imprezy wypełniona była wieloma występami i atrakcjami. W przyszłym roku odbędzie się 10 Bal i z pewnością znowu czymś zaskoczymy – wyjaśnia Przemysław Nazar, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku z Fines S.A.

***

Fines S.A. jest obecnie największym niezależnym operatorem sieci agencji kredytowych w Polsce. Działając na rynku od 2005 roku firma przyjęła kierunek i styl działania opierający się na maksymalnie przejrzystych zasadach oraz partnerskich relacjach z kontrahentami. Od chwili rozpoczęcia działalności firma rozwinęła sieć do ponad 2500 aktywnych Agentów, którzy sprzedając kredyty wybrali Fines jako najbardziej zaufanego i sprawdzonego partnera. W sieci agencji kredytowych współpracujących z Fines Klienci mają dostęp do oferty wielu banków i firm pozabankowych. Różnorodność ofert wiodących banków oraz sprawdzonych i zaufanych firm pożyczkowych, umożliwia porównanie oraz wybranie najlepiej dopasowanej oferty kredytowej. Firma posiada już 280 placówek franczyzowych Fines Operator Bankowy, co stawia ją w czołówce nie tylko sieci pośrednictwa finansowego w Polsce, ale także sieci placówek bankowych. Promuje szeroko zasady rzetelności i etyki w biznesie – stosuje m.in. Kanon Dobrych Praktyk Rynku Finansowego.