Zakończył się kolejny etap fuzji Intrum Justitia i Lindorff. Od dziś działają jako Intrum

Fuzja Intrum Justitia z firmą Lindorff stała się faktem 27 czerwca ubiegłego roku. Od dziś połączone przedsiębiorstwa działają pod wspólnym brandem – Intrum. Tym samym dołączają do grona 23 państw na terenie całej Europy, w których działa grupa Intrum i zatrudnia ponad 8 tys. pracowników.

Po zmianie nazwy obie spółki nadal będą różnić się w zakresie formy organizacyjno-prawnej. Dawna Intrum Justitia będzie działać jako spółka akcyjna i zajmować się będzie windykacją należności z nabytych portfeli wierzytelności. Dotychczasowa firma Lindorff nadal pozostanie spółką akcyjną i obsługiwać będzie należności zlecone przez klientów korporacyjnych.

Zmiana na pozycji lidera

Połączenie dwóch tak prężnie działających firm, ma zapewnić nowemu podmiotowi pozycję lidera na rynku zarządzania wierzytelnościami.

Dzięki fuzji zapewnimy klientom obsługę na jeszcze wyższym poziomie. Oferowane przez nas usługi będą jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb naszych kontrahentów. Jako nowa marka będziemy dokładać także wszelkich starań, aby być wzorem do naśladowania dla pozostałych firm działających na rynku zarządzania wierzytelnościami – komentuje Krzysztof Krauze, prezes Intrum (na zdjęciu po lewej). Dzięki połączeniu wartości nowy podmiot ma także jeszcze lepiej wspomagać osoby z problemami finansowymi.

W naszym przypadku fuzja to nie tylko wspólne doświadczenie i zastosowanie nowych rozwiązań. To przede wszystkim połączenie naszych wartości. Zarówno Intrum Justitia, jak i Lindorff w swojej solowej karierze charakteryzowały się profesjonalizmem, zaangażowaniem i zrozumieniem ludzkiego aspektu każdej prowadzonej sprawy. Właśnie dlatego jako Intrum w dalszym ciągu będziemy dbać o to, aby firmy otrzymały należne im fundusze, a konsumenci rozwiązali swoje problemy finansowe – dodaje Krzysztof Krauze.