ZPF wyróżniony przez Instytut Allerhanda

ZPF wyróżniony przez Instytut Allerhanda

17 października miała miejsce, towarzysząca kongresowi FinReg 2019, uroczystość obchodów 10-lecia działalności Instytutu Allerhanda, dostarczającego instytucjom powołanym do tworzenia i stosowania prawa w Polsce i Unii Europejskiej wyników prowadzonych przez siebie studiów i analiz.

Zarząd Instytutu – w osobach dra Wojciecha Rogowskiego i prof. Arkadiusza Radwana, podsumowując swoją dziesięcioletnią działalność na rzecz rynku finansowego, wyróżnił instytucje i osoby, które w minionym okresie wniosły ważny wkład w jej funkcjonowanie. Wśród wyróżnionych były zarówno instytucje publiczne, jak i wybitni przedstawiciele nauki i środowiska prawniczego. Wyróżnienie otrzymał również Związek Przedsiębiorstw Finansowych, jako reprezentant środowiska samorządowego rynku finansowego. Okolicznościowe pióro, sygnowane podpisem Maurycego Allerhanda, odebrał W imieniu naszej organizacji Prezes Zarządu ZFP – Andrzej Roter.

– To ogromne wyróżnienie dla ZPF i całego naszego środowiska samorządowego, a jednocześnie zobowiązanie do troski i dbałości o merytoryczne, eksperckie podejście do stosowania prawa, w szczególności w życiu ekonomicznym, finansowym. Wskazówką do realizacji tego zobowiązania jest wybitny dorobek samego Profesora Maurycego Allerhanda, pieczołowicie kontynuowany i wdrażany do praktyki społecznej i gospodarczej przez fundację jego imienia przez cały okres 10 lat jej istnienia. Szczególna w tym zasługa Zarządu Instytutu a– stąd podziękowania składam na ręce Panów profesora Arkadiusza Radwana i dra Wojciecha Rogowskiego – powiedział Andrzej Roter, Prezes Zarządu ZPF.