Związek Przedsiębiorstw Finansowych został Partnerem Dnia Biometrii w Dubaju

Związek Przedsiębiorstw Finansowych został Partnerem Dnia Biometrii w Dubaju

Mamy przyjemność ogłosić, że w tym roku jeden z paneli podczas wydarzenia będzie moderował Marcin Czugan, Prezes ZPF. Panel pod tytułem: „Aspekty prawne i trendy biznesowe w biometrii” rozpocznie się o godzinie 9.45 czasu lokalnego (7.45 czasu polskiego). Organizator przewidział transmisję online z tego wydarzenia.

Dzień Biometrii, to wpisana do kalendarza wydarzeń nowa data mająca na celu propagowanie biometrii jako stałego elementu przyszłości. Co roku wydarzenie przypada na 8 października, ale tegoroczne obchody Dnia Biometrii w postaci wieloobszarowej debaty z udziałem naukowców, przedsiębiorców oraz studentów odbędą się 7 października w Dubaju. Dzięki transmisji online uczestniczyć w nich może każdy – z dowolnego miejsca na świecie. Tegoroczne obchody Dnia Biometrii organizowane są w Dubai International Academic City na Uniwersytecie Curtin Dubai.

Dzień Biometrii to przestrzeń do dyskusji oraz szansa na przybliżenie zagadnień, możliwości i rozwiązań jakie dostarcza wykorzystywanie biometrii i nowych technologii w codziennym życiu, między innymi dzięki wieloobszarowej debacie z udziałem naukowców, przedsiębiorców i miłośników rozwiązań biometrycznych.

Opis panelu „Aspekty prawne i trendy biznesowe w biometrii”:

Biometria jest kluczową technologią w różnych dziedzinach. Niesie ona ze sobą również wyzwania prawne, z którymi musimy się zmierzyć. Jakie są kluczowe wyzwania prawne z perspektywy europejskiej? Widzimy, że biometria jest wykorzystywana w wielu modelach biznesowych, a także w obszarze usług publicznych. Jakie są trendy w biometrii, gdzie ta technologia jest już wykorzystywana i gdzie będzie wykorzystywana w najbliższej przyszłości? Jakie są kluczowe wyzwania z perspektywy technologii? Czy jesteśmy gotowi na wdrożenie rozwiązań z punktu widzenia społecznego (na taką skalę)?

Źródło informacji na temat konferencji: https://biometricsday.com/