Bardzo dobry początek roku dla Mintos

Mintos, globalna platforma do inwestowania w pożyczki, kontynuuje rozwój swoich operacji w Polsce. Od początku roku do platformy dołączyło 1 700 polskich inwestorów, co oznacza, że obecnie jest ich 8 000. Polska jest jednym z wciąż rosnących krajów na tym rynku. Mintos znany jest już w ponad 70 krajach na całym świecie, a liczba wszystkich inwestorów zarejestrowanych na Mintos przekroczyła już 124 tys.

Łączna kwota zainwestowanych poprzez Mintos środków przekroczyła już 1,9 mld euro i stale dynamicznie rośnie. Od początku działalności Mintos, inwestorzy zarobili już na rynku ponad 38 milionów euro w postaci zysków z inwestycji w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym, które są wprowadzane na rynek przez kilkadziesiąt zweryfikowanych firm pożyczkowych z całego świata.

Mintos to rynek, który z jednej strony zapewnia atrakcyjne finansowanie firmom pożyczkowym, z drugiej jest doskonałym narzędziem dywersyfikacji portfela inwestycyjnego dla inwestorów. Zależy nam, żeby polscy inwestorzy mieli dostęp do dużej liczby inwestycji w PLN, czyli w walucie, w której zarabiają. Dlatego wciąż pracujemy nad dołączaniem do platformy kolejnych instytucji pozabankowych. Kilka z nich przechodzi obecnie proces due-diligence, który jest obowiązkowy dla każdej firmy chcącej z nami współpracować. Bezpieczeństwo danych inwestorów i ich inwestycji na rynku jest jednym z naszych priorytetów. Opracowaliśmy bardzo szczegółowy proces due-dilligence, który jest obowiązkowy dla każdej firmy dołączającej do platformy. Mam nadzieję, że niedługo poinformujemy o kolejnych polskich instytucjach dołączających do Mintos” – powiedział Maciej Hełmecki, Dyrektor Sprzedaży Mintos w Polsce (na zdjęciu po lewej).

Jesteśmy wdzięczni za zaufanie polskich inwestorów, których jest już na naszym rynku 8 tys., a ich grono wciąż rośnie. Polska jest dla nas jednym ze strategicznych krajów, a polscy inwestorzy mają szereg udogodnień, dzięki którym łatwo i sprawnie mogą inwestować swoje oszczędności. Mintos to rynek, który dynamicznie rozwija się, dlatego wciąż pracujemy nad powiększeniem oferty oraz zwiększeniem komfortu osób inwestujących. Jako Fintech szybko rozwijamy się wraz z rynkiem, dlatego w tym roku wprowadzimy kolejne udogodnienia, z których w pełni będą mogli skorzystać też polscy inwestorzy” – powiedział Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos (na zdjęciu po prawej).