Certyfikacja Fines, o której robi się głośno

Do tego jak ważna jest edukacja, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tym bardziej w świecie finansów – szeroka wiedza i aktualna informacja stanowią podstawę sukcesu. Dlatego Fines Operator Bankowy, jako organizator niezależnej sieci sprzedaży kredytów i pożyczek, od początku swojej działalności stawia na szeroko pojęte szkolenia.

Szeroki wachlarz szkoleń

W pierwszych latach organizowano głównie szkolenia z oferty kredytowej oraz obsługi systemu do sprzedaży kredytów. Znane obecnie jako Akademia Doradcy Fines. Odbywają się 2-3 razy w roku we wszystkich największych miastach w Polsce. A Letnia Akademia Firm Pozabankowych to już właściwie legendarne spotkanie największych firm pożyczkowych z Agentami.

W kolejnych latach zwiększała się też rola szkoleń z zakresu obsługi Klienta, rozmów handlowych oraz negocjacji. To zdecydowanie trudniejszy obszar, który wymaga specjalistycznych szkoleń, przede wszystkim w formie warsztatów. Dużo ćwiczeń i indywidualnego podejścia do każdego uczestnika szkolenia zdecydowanie zwiększa ich efektywność i w zauważalny sposób przekłada się na codzienną pracę.

W 2016 roku  Fines Operator Bankowy zorganizował dwie edycje Ligi Gwiazd Sprzedaży, gdzie w formie rywalizacji ponad 200 osób z sieci franczyzowej tej firmy rozwijało swoje umiejętności oferowania kredytów i nowoczesnej obsługi Klienta. Poznawały one techniki radzenia sobie z obiekcjami Klientów, a także dopasowywania oferty do ich potrzeb i możliwości finansowych.

Różnorodność formy

Firma nadal jednak miała potrzebę szukania nowych form kształcenia swoich Partnerów biznesowych, więc jako jedni z pierwszych na rynku zaczęła powszechnie stosować webinaria.

To wygodne rozwiązanie zyskało ogromną popularność w sieci współpracujących agentów. Pomimo, że w niektórych tygodniach Fines organizuje 2-3 webinaria, to frekwencja stale się utrzymuje na wysokim poziomie. W wielu przypadkach nie schodzi poniżej 500 zalogowanych uczestników.

Zwieńczeniem dotychczasowych osiągnięć szkoleniowych firmy jest bez wątpienia autorski program certyfikacji Agentów kredytowych, realizowany wspólnie z Gdańską Akademią Bankową, zakończony 27 maja 2017 r. Był to 4-dniowy cykl szkoleń dla Doradców i Partnerów Franczyzowych Fines obejmował 2 poziomy, a każdy z nich kończył się egzaminem. Szkolenia miały na celu zdobycie i pogłębienie wiedzy, dotyczącej rynku finansowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki sektora kredytowego.

Cel kształcenia

Firma dąży do tego, żeby pracownicy sieci franczyzowej Fines Operator Bankowy, dysponowali nie tylko kompletną, ale przede wszystkim aktualną wiedzą niezbędną do profesjonalnego wykonywania zawodu pośrednika finansowego.

Jej celem jest zbudowanie solidnej sieci biur kredytowych w małych i średnich miejscowościach w całej Polsce, gdzie dostępność rzetelnych usług finansowych i szerokiej oferty produktowej jest  mocno ograniczona, a działalność oddziałów i placówek banków – ze względu na konsolidację sektora – z roku na rok się zmniejsza.

Właśnie dlatego firma stawia na całościowy rozwój swych partnerów biznesowych, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej – czym niebawem chce ponownie zaskoczyć rynek, wierząc, że dzięki temu będzie w stanie dostarczać wartościowe usługi finansowe.