Nagroda za najciekawszą innowację w branży ubezpieczeniowej dla Europa Ubezpieczenia

Nowatorskie produkty tworzone przez Europa Ubezpieczenia doceniła kapituła konkursu „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” i przyznała firmie nagrodę za najciekawszą innowację w branży ubezpieczeniowej w 2019 roku.

Kapitała konkursu „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń”, w skład której wchodzą przedstawiciele branży finansowej i mediów po raz dziewiąty wyróżniła najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe i banki. W gronie nagrodzonych firm jest Europa Ubezpieczenia, która została doceniona za najciekawszą innowację, wprowadzoną na rynek ubezpieczeniowy w 2019 roku. Wyniki konkursu ogłoszono we wtorek, 20 października podczas gali on-line.

Nagroda „Najciekawsza Innowacja w Ubezpieczeniach 2019” trafiła do Europy Ubezpieczenia za Gshield.gg – linię nowatorskich produktów ubezpieczeniowych, adresowanych do graczy komputerowych . Oferuje ona ochronę ubezpieczeniową sprzętu gamingowego oraz dóbr cyfrowych, związanych z grami. Kapitała podkreśliła, że Europa to jeden z liderów innowacyjności w branży ubezpieczeniowej.

Tworzenie nowych rozwiązań dla klientów to jeden z naszych wyróżników. Dlatego cieszę się, że po raz kolejny zostaliśmy nagrodzeni za nieszablonowe myślenie o ubezpieczeniach i odpowiadanie na nowe potrzeby klientów – mówi Marat Nevretdinov, prezes Europa Ubezpieczenia.

Strategia ubezpieczyciela koncentruje na rozwoju nowych kanałów sprzedaży z wykorzystaniem możliwości, jakie stwarza technologia. Za skuteczną cyfrową transformację biznesu Europa otrzymała m.in. nagrodę „Najlepszy Cyfrowy Ubezpieczyciel 2018” i tytuł „Finansowej Marki Roku 2019″. W kwietniu tego roku ubezpieczyciel zdobył prestiżowe wyróżnienia „Instytucja Roku” za najwyższą jakość obsługi klientów w kanałach zdalnych.

Europa Ubezpieczenia to dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe TU Europa i życiowe TUnŻ Europa.