KRUK otwiera kolejny rozdział we Włoszech

Grupa KRUK, polski lider rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej, z sukcesem przeszła proces przejęcia i integracji włoskiej spółki CreditBase International pod skrzydłami KRUK Italia. W ciągu niespełna dwóch lat od debiutu we Włoszech i 8 miesięcy od akwizycji, KRUK zbudował zespół liczący blisko 150 osób, który już dzisiaj może pracować z ponad 340 tysiącami spraw osób zadłużonych w całym kraju.

– KRUK Italia to obecnie najszybciej rozwijająca się firma w branży i partner pierwszego wyboru dla lokalnych banków i instytucji. We Włoszech nie funkcjonuje żadna firma, która miałaby podobne, prougodowe nastawienie do osób zadłużonych. Nasi klienci pozytywnie odnoszą się do możliwość wspólnego ustalenia wysokości raty, z którym nie spotkali się wcześniej. Podejście KRUKa znalazło też poparcie wśród partnerów biznesowych. Współpracujemy z największymi i najbardziej renomowanymi instytucjami na rynku – powiedział Piotr Krupa, prezes KRUK S.A.

Piotr Krupa dodał, że kamieniem milowym rozwoju Grupy we Włoszech było przejęcie i integracja Credit Base. Włoska spółka działa od początku lat 90-tych i jest sprawdzonym partnerem instytucji finansowych w obsłudze wierzytelności. Firma ma duże doświadczenie w zarządzaniu całym procesem obsługi zarówno na etapie polubownym, jak i sądowym. KRUK potwierdził kompetencje zespołu już wcześniej, współpracując z CreditBase w ramach serwisu portfeli nabytych na rynku włoskim.

– Dzisiaj oficjalnie kończymy proces integracji, który istotnie przyspieszył nasz rozwój we Włoszech. Dziękuję wszystkim pracownikom, zarówno z CreditBase jak i z polskiego oddziału KRUKa, którzy brali udział w tym ważnym dla nas przedsięwzięciu. W pełni zintegrowani możemy zacząć nowy rozdział w historii naszej Grupy. Włoski oddział ma coraz większe znaczenie dla rozwoju całej Grupy i wierzymy, że w przyszłości będzie rósł jeszcze szybciej. Dlatego intensywnie rekrutujemy nowych pracowników. Celujemy, że pod koniec roku nasz włoski zespół będzie liczył ponad 200 osób – dodał Piotr Krupa.

140 milionów euro inwestycji we Włoszech

Od początku działalności we Włoszech, Grupa KRUK zainwestowała na tym rynku około 140 mln euro, kupując 10 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 2,7 mld euro. Partnerami biznesowymi KRUKa są największe i najbardziej renomowane włoskie banki, jak Unicredit, UBI Banca czy najstarszy działający do dziś bank na świecie Monte dei Paschi di Siena. Inwestycje dokonane w ostatnich miesiącach generują coraz większy udział w spłatach całej Grupy.

Tylko w drugim kwartale 2017 roku, Grupa KRUK zainwestowała we Włoszech w portfele o wartości nominalnej 240 mln euro. Zakupione aktywa dają szanse zaoferować KRUKowi usługi wyjścia z finansowych problemów już w przypadku 340 tysięcy spraw klientów.

– We Włoszech kontynuujemy prougodową strategię pomocy tysiącom naszych klientów. Mówimy tutaj przede wszystkim o detalicznych klientach banków, jednak warto zauważyć, że w ciągu minionych trzech miesięcy zainwestowaliśmy w portfele wierzytelności od banków Unicredit i Deutsche Bank oraz pierwsze portfele niebankowe, kupując wierzytelności od lokalnego dostawcy energii oraz renomowanej firmy pożyczkowej Compass. To na pewno nie koniec inwestycji we Włoszech w tym roku – zamierzamy dalej się rozwijać i bierzemy aktywny udział w wielu przetargach – powiedział Tomasz Kurr, General Director KRUK Italia.  Priorytetem pozostaje dla nas jednak orientacja na klienta i wyciągniecie do niego pomocnej dłoni. Zrozumienie, szacunek i chęć znalezienia wspólnie rozwiązanie finansowych kłopotów pozwolą zarówno przywrócić płynnościową  wiarygodność naszych klientów jak i nam rozwijać firmę – zakończył Tomasz Kurr.