Alektum Sp. z o.o.

Alektum Sp. z o.o.

Przynależność do ZPF

od 17 stycznia 2014

Certyfikat etyczny

Kim jesteśmy?

Alektum to jedna z czołowych firm windykacyjnych w Europie. Jest to spółka rodzinna charakteryzująca się szwedzką jakością, przejawiającą się w podejściu zarówno do klienta jak i do dłużnika. Firma rozpoczęła swoją działalność w roku 1992 r., a na rynku polskim pojawiła się w roku 2006. Alektum posiada oddziały w 16 krajach Europy, w tym polski oddział we Wrocławiu. Spółka zatrudnia ponad 500 pracowników, którzy stanowią największą wartość firmy. Alektum wspiera klientów na każdym etapie procesu odzyskiwania należności, począwszy od monitoringu, windykacji polubownej, przez etap sądowy, kończąc na etapie egzekucyjnym:

  • Monitoring – usługa polegająca na obsłudze należności przed lub zaraz po terminie płatności. Skuteczna i najtańsza forma windykacji, która ma na celu m.in. wczesne wykrycie nierzetelnych odbiorców i zmniejszenie ryzyka kredytowania kontrahentów.
  • Windykacja polubowna – Grupa Alektum świadczy usługi windykacyjne na kilkunastu rynkach europejskich. Prowadzimy proces windykacji należności od początku do końca, współpracując ze wskazanym przez Ciebie klientem, wskutek czego Ty otrzymujesz należną płatność, a my dbamy o utrzymanie dobrych relacji z Twoim klientem. Możemy dostosować usługi windykacyjne do Twoich potrzeb bez względu na to, czy dłużnikiem jest firma, czy konsument i bez względu na branżę.
  • Windykacja sądowa i egzekucyjna – Posiadamy w strukturach Alektum Group Kancelarię Prawną, która obsługuje Klientów z różnych sektorów gospodarki. Współpracujemy z nią na każdym etapie związanym z dochodzeniem wierzytelności, osiągając wysoką skuteczność i optymalizując koszty prowadzenia spraw sądowych dla naszych Klientów.
  • Zakup portfeli wierzytelności – Jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań w procesie zarządzania wierzytelnościami jest sprzedaż portfela do zewnętrznego podmiotu. Jeżeli masz klientów, którzy przestali spłacać zobowiązania względem Ciebie i zależy Ci na szybkim odzyskaniu pieniędzy – skontaktuj się z nami w celu wyceny portfela. Jesteśmy zainteresowani zakupem portfeli wierzytelności wymagalnych, niewymagalnych, bezspornych, na etapie polubownym, sądowym i egzekucyjnym, zarówno wobec przedsiębiorców jak i osób fizycznych.
  • Windykacja należności sekurytyzowanych – od roku 2019, ALektum sp z o.o. poprzez zakupioną spółkę NPL Management sp. z o.o. oferuję windykacji wierzytelności sekurytyzowanych – na każdym etapie obsługi.

To, co wyróżnia firmę na rynku wierzytelności to wyżej wspomniana skuteczność, przy jednoczesnym zachowaniu dobrych relacji z klientem zgodnie ze szwedzką filozofią „Your business. With care”.

Alektum stawia na długoterminowe partnerstwo poprzez bliską współpracę i indywidualnie dopasowane rozwiązania. To, na czym zależy firmie, to odzyskiwanie należności przy jednoczesnym zachowaniu dobrych relacji z klientem.

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

Alektum Sp. z o.o.
ul. Gen. Józefa Bema 2
50-264 Wrocław

strona www: www.alektumgroup.pl