Pośrednicy finansowi zrzeszeni w KPF wyłonią zdobywców Laurów Pośredników Finansowych 2019

Pośrednicy finansowi zrzeszeni w KPF wyłonią zdobywców Laurów Pośredników Finansowych 2019

Rozpoczęła się IV edycja organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, ważnego dla branży finansowej konkursu o Laur Pośredników Finansowych. W trwającym właśnie głosowaniu zrzeszeni w KPF pośrednicy wyłonią instytucje finansowe, uznane za najlepsze pod kątem współpracy ze sprzedającymi ich produkty pośrednikami. Zwycięzców poznamy 2 października br., podczas Kongresu Pośrednictwa Finansowego.

Spadek liczby oddziałów bankowych oraz dostosowanie wielkości zatrudnienia do liczby placówek bankowych sprawia, że pośrednicy finansowi są stali się ważnym elementem w realizacji celów sprzedażowych banków komercyjnych. Rośnie też znaczenie pośredników w sprzedaży pożyczek pozabankowych i ubezpieczeń. Na rynku finansowym coraz bardziej liczy się też postępowanie zgodnie z zasadami etyki, stając się niezbędnym warunkiem dalszego jego rozwoju i stabilności. Podstawą udanej współpracy pośredników finansowych z instytucjami finansowymi jest więc wzajemne zaufanie i działanie obu stron na rzecz zapewnienia wysokich standardów obsługi klienta oraz sprawności, przejrzystości i przewidywalności procesu sprzedaży produktu. To właśnie te elementy stały się podstawą dla określenia kryteriów konkursu o Laur Pośredników Finansowych, w którym to pośrednicy dokonują oceny instytucji finansowych i decydują o przyznaniu wyróżnień tym, których standardy w zakresie współpracy z pośrednikami są najwyższej jakości.

To już czwarta edycja konkursu o Laur Pośredników zrzeszonych w KPF – zaznaczył Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF. – W tegorocznej edycji, podobnie jak w roku ubiegłym, pojawiły się nowe kategorie oceny instytucji finansowych współpracujących z pośrednikami. Realizując misję naszej organizacji, dotyczącą budowania kapitału społecznego na rynku finansowym, kładziemy nacisk na promocję etycznego działania instytucji finansowych w relacjach z każdym interesariuszem.

Oceniane instytucje podzielono na cztery kategorie: bank – kredyty gotówkowe, bank – kredyty hipoteczne, instytucja pożyczkowa i towarzystwo ubezpieczeniowe. Zwycięstwo w danej kategorii to wyraz uznania dla stosowanych przez daną instytucję finansową standardów współpracy z pośrednikami oraz sprawności, przejrzystości i przewidywalności procesów sprzedaży jej produktów.

Pieczę nad poprawnością przebiegu konkursu pod kątem formalno–prawnym sprawuje partner merytoryczny konkursu – Kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland.

W ubiegłorocznej edycji konkursu o „Laur Pośredników Finansowych” miejsca pierwsze w swych kategoriach zajęli: Nest Bank, Gothaer oraz hapipożyczki.