Szef Grupy ANG dołącza do grona prezesów-wolontariuszy

Szef Grupy ANG dołącza do grona prezesów-wolontariuszy

Założyciel ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, Artur Nowak-Gocławski, zasilił grono prezesów-wolontariuszy. Tym samym dołączył do liczącej 27 osób koalicji, zaangażowanej w działania wolontariackie. Co ciekawe, jest drugim reprezentantem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce w tym doborowym towarzystwie. Wcześniej znalazł się w nim prezes KRUK S.A., Piotr Krupa.

Panuje powszechne przekonanie, że liderzy biznesu nie znajdują czasu na nic innego poza pracą zawodową. Ten stereotyp stara się przełamywać powstała przed trzema laty koalicja „Prezesi-Wolontariusze” – inicjatywa, zachęcająca menedżerów do inicjowania przedsięwzięć z zakresu wolontariatu. Ci, którzy już zdążyli do niej przystąpić, wspierają wolontariat pracowniczy w kierowanych przez siebie firmach albo sami wcielają się w rolę wolontariuszy, w ten sposób popularyzując ideę pomocy innym jako element szeroko pojętej społecznej odpowiedzialności biznesu.

Grupa ANG, której Artur Nowak-Gocławski jest założycielem, wręcz słynie z upowszechniania zrównoważonego biznesu, a aż pięć jej praktyk znalazło się w tegorocznym raporcie, opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

– Osobiście wierzę, że jako przedsiębiorcy, liderzy mamy rolę sięgającą znacznie dalej niż tylko prowadzenie dla swoich akcjonariuszy  efektywnych ekonomicznie biznesów. Wierzę nie tylko w to, że nasze przedsiębiorstwa muszą rozwijać się w sposób zrównoważony, ponosić odpowiedzialność za swoje działania wobec wszystkich interesariuszy, ale przede wszystkim jestem przekonany, że naszą rolą jest podejmowanie działań sprawiających, że świat który otacza nas dzisiaj i będzie otaczał naszych potomków, będzie lepszy. Myśl ta towarzyszy nam zarówno w tworzeniu naszych strategii, jak i codziennych operacyjnych działaniach. Stąd też nasze małe inicjatywy związane z zaangażowaniem społeczności naszych firm w sprawy wolontariatu, aktywności, która jak niewiele innych potrafi wyzwolić w ludziach co najlepsze. Z takim przesłaniem chcielibyśmy się włączyć w prace Koalicji – mówi dla portalu dobrybiznes.info Nowak-Gocławski.

Statusem Prezesa-Wolontariusza szczyci się też prezes innej firmy członkowskiej KPF – Piotr Krupa z KRUK S.A. Wdrożony przez zarządzaną przez niego spółkę DOBRY PLAN – inicjatywa także wyróżniona przez FOB – przekonuje społeczeństwo, że nawet z najtrudniejszych z pozoru tarapatów finansowych można wyjść na prostą. Z kolei w pierwszej dekadzie kwietnia pan prezes w jednym z wrocławskich liceów poprowadził lekcję o podstawach przedsiębiorczości „O kredytach, oszczędzaniu i zadłużeniu, czyli co warto wiedzieć o finansach”. To jedna z wielu inicjatyw, wpisujących się w działania KRUK S.A. w obszarze CSR i aktywizacji społeczności lokalnych.

Projekt „Prezesi-Wolontariusze”, poprzez nagłaśnianie godnych naśladowania postaw szefów dużych firm, promuje wśród menedżerów ideę społecznego zaangażowania biznesu.

źródło: blog.angkredyty.pl