TU Europa sponsoruje nadzieję polskiego triathlonu

Odkrycie polskiego triathlonu, zdobywca 3. miejsca w prestiżowym IronMan 70.3 Herbalife Gdynia oraz 29. miejsca na Mistrzostwach Świata w Australii, typowany do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. TU Europa otoczyło opieką sponsorską młodego utalentowanego zawodnika Miłosza Sowińskiego.

Równocześnie w maju br. TU Europa zostało oficjalnym ubezpieczycielem kadry narodowej triathlonistów oraz sponsorem Polskiego Związku Triathlonu.

– Triathlon to dyscyplina wymagająca dużej wytrzymałości i konsekwencji w działaniu, co odzwierciedla nasze podejście do biznesu. Dlatego decyzja o sponsorowaniu młodego obiecującego zawodnika, osiągającego już teraz bardzo dobre wyniki, była dla nas naturalna. Sport mamy niemal wpisany w firmowym DNA. Nasi pracownicy utworzyli grupę „Nadaktywni”. W barwach Europy biorą udział w licznych zawodach sportowych, a za każdy ich start przekazujemy pieniądze na cel charytatywny. Wspieranie rozwoju utalentowanego sportowca, który daje radość polskiej publiczności sprawia nam dużo satysfakcji – mówi Alicja Hamkało, rzecznik prasowy TU Europa.

TU Europa ubezpiecza uczestników masowych imprez sportowych oraz sponsoruje liczne wydarzenia biegowe i triathlonowe, m.in. prestiżowy Enea Ironman 70.3 Gdynia czy 5150 Warsaw. Polisa NNW Sport oferowana na czas trwania tych wydarzeń zapewnia ochronę w przypadku kontuzji. Ubezpieczenie, jako stały element oferty TU Europa, jest przeznaczone nie tylko dla zawodowców, ale także dla amatorów i osób wyczynowo uprawiających sport.

21-letni Miłosz Sowiński  jest najmłodszym zawodnikiem na świecie startującym w kategorii PRO (profesjonaliści). Członkostwo w prestiżowym gronie oznacza spełnianie szeregu warunków, w tym uzyskanie odpowiednich wyników sportowych Sukces w zawodach IronMan 70.3 Barcelona w 2016 r. jest potwierdzeniem potencjału Miłosza Sowińskiego. Dzięki zajęciu 7. miejsca zakwalifikował się do Mistrzostw Świata w Australii, które zakończył na wysokiej 29. pozycji spośród 150 uczestników.

Jego ostatnie oraz najbliższe starty w imprezach triathlonowych o randze międzynarodowej są częścią starań o zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. Istnieją duże szanse, że Miłosz Sowiński przełamie gorszą passę polskich zawodników. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. nie wystartował bowiem żaden triathlonista z Polski. Sytuację może zmienić także nowy, doświadczony trener kadry narodowej, Hiszpan Juan Rodriguez Biehn.

Miłosz Sowiński pochodzi z Dolnego Śląska i jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Na co dzień trenuje w klubie AZS-AWF Wrocław. Zanim związał swoją karierę z triathlonem uprawiał wiele dyscyplin, m.in. judo, piłkę nożną i siatkówkę.

 – Motywują mnie ambitne cele, a ich realizacja napędza do jeszcze większej pracy. Wsparcie TU Europa to duży krok przybliżający mnie do sukcesu, jakim będzie dla mnie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo w 2020 r. – mówi triathlonista Miłosz Sowiński. – Współpraca z TU Europa to nie tylko kwestia ochrony i zabezpieczenia, ale przede wszystkim wsparcie osób, które potrafią docenić wysiłek, jaki sportowiec wkłada w osiągniecie celu. Spotkanie ludzi z pasją, którzy wspierają pasję, to wymarzony scenariusz współpracy – dodaje Miłosz.

Miłosz Sowiński 10 czerwca br. wystartuje z drużyną „Nadaktywnych” TU Europa w Triathlonowej Sztafecie Firmowej w Mietkowie.