Z nadzieją na pokój. Zapraszamy na świąteczny koncert charytatywny Fundacji Nienieodpowiedzialni i Grupy ANG

Z nadzieją na pokój. Zapraszamy na świąteczny koncert charytatywny Fundacji Nienieodpowiedzialni i Grupy ANG

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18:00 w sali koncertowej Nowa Miodowa przy ZPSM Nr 1 w Warszawie odbędzie się Świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz Ukrainy „Z nadzieją na pokój”. Całkowity przychód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego do ambulansu, który będzie służył ratownikom ewakuującym rannych obywateli Ukrainy. Podczas koncertu wystąpią Sara Dragan (skrzypce) i Sławomir Cierpik (fortepian). Bilety można kupić w aplikacji Going lub Empik.pl. Organizatorem koncertu jest Fundacja Nienieodpowiedzialni, a partnerem głównym Santander Bank Polska.  

Świąteczny koncert charytatywny jest zwieńczeniem działań Fundacji Nienieodpowiedzialni mających na celu przeciwdziałanie katastrofie humanitarnej w Ukrainie. Nienieodpowiedzialni zaangażowani są w działania na rzecz Ukrainy od dnia wybuchu wojny. Wartość pomocy jaką fundacja dotychczas udzieliła, przy wsparciu finansowym Partnerów, Darczyńców, Współpracowników, to ponad 2 miliony złotych. Środki te fundacja przeznaczyła między innymi na zakup trzech karetek pogotowia dla ratowników transportujących rannych do szpitali w Polsce i za granicą, wysyłkę ponad 20 transportów z pomocą humanitarną zwierających sprzęt medyczny, specjalistyczne środki medyczne i opatrunkowe, leki, żywność, ubrania, koce, środki pierwszej potrzeby jak również zapewnienie schronienia dla uchodźców z Ukrainy.

Koncert to nie tylko podsumowanie dotychczasowych działań fundacji. Naszym celem jest zebranie 50 tysięcy złotych, które przeznaczymy na zakup wyposażenia do czwartego ambulansu fundacji w niezbędny sprzęt medyczny. Będą to nosze, defibrylator lub respirator.  Karetka i sprzęt trafią w dobre ręce – do zespołu medycznego Humanosh Med Evacuation. To wspaniali i niezwykli ludzie – grupa medyków, którzy od ponad pół roku zajmują się ewakuacją rannych – kobiet, dzieci, a także żołnierzy – i ich transporcie do szpitali w Polsce i za granicą. Do tej pory udało im się bezpiecznie przetransportować ok. 1600 osób. To wydarzenie to też okazja, aby spotkać się i porozmawiać o tym, jak ważne jest kontynuowanie wsparcia dla sąsiadów z Ukrainy. Oni tego wciąż potrzebują. ” – mówi Artur Nowak-Gocławski, prezes Fundacji Nienieodpowiedzialni i Grupy ANG SA. 

Bilety na koncert są dostępne na w aplikacji Going i na Empik.pl

Organizatorem koncertu jest Fundacja Nienieodpowiedzialni. Współorganizatorem, Członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Grupa ANG a partnerem głównym Santander Bank Polska.

Artystką, która charytatywnie wystąpi podczas w czasie koncertu będzie 23-letnia Sara Dragan. To jedna z najbardziej obiecujących skrzypaczek swojego pokolenia. Sara Dragan wykona sześć utworów. Pianistą towarzyszącym będzie Sławomir Cierpik.

Podczas koncertu Sara Dragan wykona sześć utworów przy akompaniamencie fortepianu, na którym zagra Sławomir Cierpik. Będą to:

  • Johannes Brahms – Sonata d-moll na skrzypce i fortepian
  • Niccolo Paganini – I Palpiti Op.13 (arr.Kreisler)
  • Jeno Hubay – Carmen Fantasy
  • Maurice Ravel – Tzigane
  • Fryderyk Chopin – Nokturn cis-moll (arr. N.Milstein)
  • Tomaso Antonio Vitali – Chaconne

Szczegóły na temat wydarzenia znajdują się na stronie fundacji: www.nno.pl

———————————————–

NNO – po stronie odpowiedzialności

NNO to miejsce rozmów, społeczność i ośrodek niezależnych treści. Do rozmów, dyskusji i debat prowadzonych w NNO zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli szeroko rozumianej nauki – filozofów, etyków, psychologów, socjologów, działaczki i działaczy praw człowieka, ekologów oraz liderki i liderów biznesu. NNO powstało w wyniku rozwoju projektu społecznego Nienieodpowiedzialni o charakterze filozoficzno-biznesowym, realizowanym przez Fundację Nienieodpowiedzialni. W jego skład wchodzi serwis nno.pl (dawniej nienieodpowiedzialni.pl), Magazyn NNO, seria książek “Rozmowy o odpowiedzialności” oraz coroczna Konferencja Nienieodpowiedzialni.

NNO i Fundacja Nienieodpowiedzialni powstały z inicjatywy Grupy ANG S.A. – ogólnopolskiej firmy pośrednictwa finansowego, która od lat działa na rzecz budowania i rozwoju etycznej, odpowiedzialnej sprzedaży, biznesu oraz odpowiedzialności społecznej. Projekt działa i jest rozwijany dzięki środkom pozyskiwanym od darczyńców i partnerów. Od dnia wybuchu wojny Fundacja angażuje się w działania mające na celu Nienieodpowiedzialni mających na celu przeciwdziałanie katastrofie humanitarnej w Ukrainie. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie fundacji: https://nno.pl/category/pomoc-ukrainie/